Оплата онлайн

Шановні відвідувачі та користувачі сайту! Розпочав роботу оновлений сайт Нотаріальної палати України! Звертаємо увагу, що веб-адреса сайту НЕ ЗМІНИЛАСЯ !!! NPU.IN.UA – АКТУАЛЬНА ВЕРСІЯ САЙТУ! OLD.NPU.IN.UA – ПОПЕРЕДНЯ ВЕРСІЯ САЙТУ При переході на актуальну версію сайту - перевірте посилання в адресному рядку http://npu.in.ua    Відділенням Нотаріальної палати України в Одеській області 28 лютого 2017 року спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області було підведено підсумки роботи державних та приватних нотаріусів Одеської області за 2016 рік, та обговорено результати цільової перевірки Головного територіального управління юстиції в Одеській області з питань дотримання вимог Закону України « Про нотаріат».   Після наради відділенням Нотаріальної палати України в Одеській області проведено  загальні збори нотаріусів.   На загальних зборах Головою Відділення Левенець Т.П. підведено підсумки роботи за 2016 рік, обговорені питання щодо взаємодії нотаріуса з представниками ЗМІ. Дообрано членів правління Відділення до основного складу. Обрано кандидатури   до складу Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату та до складу Комісії з питань складання іспиту із спадкового права посадовими особами органів місцевого самоврядування, уповноваженими на вчинення нотаріальних дій та розглянуті інші питання.   Після закінчення загальних зборів нотаріусів Одеської області Нотаріальною палатою України  проведено безкоштовний семінар, за рахунок членських внесків до НПУ на тему:    1. «Новели та проблемні питання у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» —доповідач Лещенко Анатолій Олексійович, заступник директора департаменту — начальник управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту приватного права Міністерства юстиції України   2. «Проблемні питання оформлення спадщини у нотаріальній практиці. Актуальні питання нотаріату і нотаріальної діяльності» — доповідач Шапченко Марія Іванівна, завідувач Шістнадцятої київської державної нотаріальної контори.Всі учасники семінару отримали сертифікати про підвищення професійного рівня.   Нотаріуси, у яких відсутня заборгованість по сплаті членських внесків, отримали збірник «Єдина нотаріальна практика: методичні рекомендації, правові позиції за 2016 рік».  За інформацією відділення НПУ в Одеській області Експертом від Нотаріальної палати України на VI Всеукраїнському форумі ААУ «КИЇВСЬКА ВЕСНА», який відбудеться 15 березня 2017 року,  виступить приватний нотаріус Людмила Садихова  В зв‘язку із технічними проблемами та збоями у роботі Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які виникають протягом останніх робочих днів, на численні звернення нотаріусів повідомляємо, що Нотаріальною палатою України отримано інформацію від Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Список зареєстрованих нотаріусів на семінар 16.03.2017, що відбудеться в м. Кропивницькому.

Принципи МСЛН

Фундаментальні принципи системи латинського нотаріату

Нотаріус та його службові обов'язки

Нотаріус, фахівець у галузі права - це публічна посадова особа, яка призначається на посаду державою з метою надання достовірності юридичним актам і договорам, які він засвідчує, і консультування осіб, які звернуться до його послуг.

Нотаріус, будучи наділеним публічної функцією, виконує свої обов'язки незалежним і неупередженим чином, не входячи в ієрархію державних чиновників або службовців.

Нотаріальне міністерство (нотаріальні послуги), охоплюючи сукупність правової роботи в сфері неупередженого правосуддя, забезпечує клієнтові правову безпеку, запобігає можливим суперечкам, які може вирішити за допомогою правової медіації, та є необхідним інструментом для відправлення правосуддя.
  
Нотаріальні документи

Нотаріальними актами, що стосуються будь-яких юридичних угод, є акти, засвідчені нотаріусом. Їх достовірність стосується підпису, змісту і дати документа.

Дані нотаріальні акти зберігаються у нотаріуса і класифікуються в хронологічному порядку. Постійно дотримуючись припису закону, нотаріус при складанні нотаріальних актів інтерпретує волю сторін і адаптує форму її викладу до вимог закону. Для цього нотаріус встановлює особу, дієздатність і, за необхідності, законність повноважень сторін. Нотаріус контролює законність актів, при цьому пересвідчуючись, що воля сторін, що домовляються, була висловлена вільно і свідомо в його присутності, на якому б носії вони не оформлювалися.

Нотаріус є єдиним автором своїх актів. Він має право прийняти або відхилити будь-який проект, наданий йому, або за погодженням з договірними сторонами внести зміни, які він вважає доречними.

Договірні сторони мають право на отримання копії оригіналу документа, що зберігається у нотаріуса. Засвідчені копії нотаріальних документів мають таку ж силу, як і оригінал. Нотаріус також може надати копії акта особам, які, відповідно до національного законодавства, можуть мати законний інтерес знати про зміст документа.

Нотаріальні документи мають як презумпцію законності, так і презумпцію правильності їх змісту і можуть бути оскаржені виключно у судовому порядку. Нотаріальні документи наділені доказової і виконавчої силою.

Нотаріальна дія поширюється також на посвідчення підписів приватних осіб на приватних документах, на посвідчення відповідності копії оригіналу і інші види дій, передбачених національним законодавством.

Нотаріальні акти, що відповідають вищезазначеним принципам, повинні визнаватися всіма державами і породжувати ті ж доказові, виконавчі та утворюючі права і обов'язки наслідки, що і в країнах їх походження.

 Організація нотаріальної діяльності

Національний закон визначає сферу компетенції кожного нотаріуса, а також кількість нотаріусів, необхідну для належного забезпечення їх завдань.
Закон також визначає місце розташування кожного нотаріального офісу, гарантуючи справедливий розподіл по всій території.

Нотаріуси повинні входити в колегіальний орган. Один єдиний орган, що складається виключно з нотаріусів, представляє нотаріат країни.

Закон кожної країни визначає умови допуску до нотаріальної професії та здійснення публічної функції нотаріуса. Для цієї мети законом встановлюється проведення необхідних випробувань або іспитів і вимагається в будь-якому випадку від кандидатів знання права і юридичної кваліфікації.

Нотаріальна деонтологія

Закон кожної країни визначає дисциплінарний режим нотаріусів під постійним контролем державної влади та колегіальних органів.

Нотаріус зобов'язаний бути лояльним і чесним по відношенню до тих, хто звернувся за його послугами, до держави і колег по професії.

Нотаріус, відповідно до публічного характеру своєї функції, повинен дотримуватися професійної таємниці.

Для досягнення рівноваги, необхідної для укладення неупередженого (справедливого) договору, неупередженість нотаріуса також висловлюється наданням належної допомоги тій стороні, яка знаходиться в менш вигідному становищі стосовно іншої сторони.

Вибір нотаріуса здійснюється виключно сторонами.

Нотаріус зобов'язаний дотримуватися правил професійної деонтології як на національному, так і на міжнародному рівні.

Документ , затверджений Асамблеєю нотаріатів - членів Міжнародного союзу нотаріату Рим, Італія - 8 листопада 2005

Кількість переглядів: 4027
Четвер, 20 лютий 2014, 10:07